VAKIF + BES 2018 YILI FON DAĞILIM ÖNERİSİ

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’in 23.maddesi gereği; Emeklilik Şirketinin, katılımcısına, birikiminin  mali  piyasalardaki  risklerden  daha  az etkilenmesini sağlamak amacıyla, emekliliğe  hak kazanılmadan asgari iki yıl önce, düşük risk düzeyine sahip fonlara  (kamu borçlanma, likit vb.) geçişini sağlamak üzere öneride bulunması gerekmektedir.

Vakıf+BES sisteminde aracı kurum olarak çalışmalarımızı yürüttüğümüz AvivaSA Emeklilik Şirketi, emekliliğe hak kazanmak en geç 2 yılınız kaldığında piyasalardaki olumsuz dalgalanmalardan etkilenmemek için spekülatif yatırım araçları yerine düşük riskli kamu borçlanma araçlarını (devlet tahvili, hazine bonosu vb. ) içeren fonları tercih etmenizi önermektedir ( Ak Portföy’ ün sunmuş olduğu düşük risk fon önerisi aşağıda örnek olarak verilmiştir) .

Fon değişikliği işlemlerinizi www.avivasa.com.tr adresinden Online İşlemlerden, talep  etmeniz  durumunda ise AvivaSA Emeklilik Şirketinin  0216 6333111 Numaralı Müşteri Memnuniyet Merkezi’ ni arayarak veya değişiklik talebinizi içeren formu Vakıf personelimize ileterek yapabilirsiniz.

 

AK PORTFÖY 2018  FON ÖNERİSİ
Hisse Senedi Grup EYF Birinci Değişken EYF Borçlanma Araçları Grup EYF Uzun Vadeli Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF Altın EYF Muhafazakar Değişken EYF Dengeli Değişken EYF
AEB AE4 AEK AVB AEL AEG AVP
Çok Düşük Risk 5% 10% 10% 30% 45%
Düşük Risk 10% 5% 30% 10% 5% 10% 30%
Orta Risk 20% 5% 5% 25% 5% 10% 30%
Yüksek Risk 30% 10% 5% 40% 5% 10%

** Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu veriler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar, gerçekleştirilecek işlemler ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait ve raci olacaktır.

** Fon içerikleri ve getirileri ile ilgili detaylı bilgiyi   https://akportfoy.com.tr/tr/node/avivasa_emeklilik  internet adresinden edinebilirsiniz.

** Fon değişikliği işleminizi aşağıdaki linkte açılacak formu doldurup imzalı olarak vakıf büromuza ileterek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Birikim yapan üyeler için Fon Değişikliği Formu: birikim-yapanlar-icin-fon-degisikligi-talep-formu

Emekli maaşı alan üyeler için Fon Değişikliği Formu: emekli-olanlar-icin-fon-degisikligi-talep-formu