Acıbadem Sigorta Üyelerinin Dikkatine

Değerli Sigortalılarımız,

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 enfeksiyonu sonrasında, bu süreci hep birlikte en güvenli şekilde geride bırakmak için birtakım önlemler alınmıştır. Virüsün yayılmasını mümkün olduğunca önlemek adına Sigorta Şirketleri de dahil birçok kuruluşun personeli evden çalışmalara başlamış olup telefon ve e-mail ile hizmet sunmaya devam edecektir.

Bupa Acıbadem Sigorta’nın aldığı önlemler kapsamında evlerinizden ayrılmadan evrak gönderimlerini kolayca yapabilmeniz için anlaşmasız kurumlarda yapılan 20.000 TL’ ye kadar olan sağlık harcamalarının fatura asıllarını sigorta şirketine gönderme zorunluluğunu kaldırdı. Sencard Mobil uygulamasını kullanarak taleplerinizi sigorta şirketine direkt iletebilirsiniz.

Hizmet sürecimizde destek sağladığımız elden ödenen faturaların geri ödeme süreci açısından işleyiş;

  • Bahsi geçen faturalar sigortalımız tarafından sigorta şirketinin mobil aplikasyonları kanalıyla sigorta şirketlerinin sistemine yüklenebilir (ilgili aplikasyonlar telefonlarınızda henüz yüklü değillerse Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebilir). Fatura asıllarının ve diğer evrakların daha önceden olduğu gibi gönderilmesi gereklidir.
  • Sigortalılar bu faturaların net fotoğraflarını çekerek veya taratarak e-mail ile gönderebilir. Bu durumlarda geri ödeme süreci aynen önceden olduğu gibi işleyecektir. Fotoğrafı çekilen veya taratılarak gönderilen faturaların asıllarının da yine daha önce olduğu gibi gönderilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Faturaların asıllarının gönderilmemesi, sonraki süreçte sağlık hizmeti alınmasına engel oluşturabilir.
  • İlk iki yöntemi uygulayamayan sigortalılarımızın faturaları ancak Covid19 enfeksiyonu yayılımı kontrol altına alındıktan sonra ofis çalışması başladığında (bu konuda tarafınıza ayrı bir bilgilendirme yapılacaktır) işleme alınabilecektir.

İletişim E-mail adresleri:
Efecan.ulugol@mercermarshbenefits.com
mnayan@tiempo.com.tr
tpvakif@tpvakif.org.tr
info@tiempo.com.tr